Kalkan-Kaputaş Plajı-Kaş

17 Temmuz 2010
Kalkan

Kalkan'ın bir türk beldesi olduğundan açıkcası şüpheliyim.Evleri,esnafı,halkı,kafeleri hepsi bir başka.Hoşlanmadım desem yalan olur.Şirin,sempatik bir havası var.Sadece belde olmasına rağmen ilçeden hiçbir farkı yok.Kışın nüfusu nedir bilmem ama yazın oldukça yoğundu.


Herşey minyatür gibi,garip bir sakinlik hakim.Biz kalkan'da denize girmedik sadece soluklandık.Denizi nasıl bilmiyorum ama görüntü mükemmeldi.Dalmak için oldukça keyifliymiş diye duydum,dalgıç okulları mevcutmuş.


Kalkan'da kalmak isterseniz imkanlar oldukça fazla istediğiniz seviyede barınma şartları mevcut.Bütün tatili burada geçirmek mümkün olabilir çünkü heryere yakın ortada ulaşım açısından.Yemek fiyatları için aynısını söylemeyeceğim gayet sıradan sokak arası bir yerde bile mercimek çorbası 10 liraydı.Balık,et yemekleri veya alkol fiyatlarını düşünemiyorum bile..
Kaputaş Plajı

2008'de dünyanın en seksi plajı seçilmiş "Kaputaş" Doğru mu,doğru..Denizin rengi,temizliği,neredeyse el değmemiş olması,sıcak ve sakin hali,Rüya gibi giderken uğramış bütün gün kalmıştık isteristemez.Dönerken de uğradık,aynı keyfi aldık.. Sadece bakmak bile ömrünüze ömür katıyor.Seneye tatilimiz başka bir rota olmasına rağmen buraya tekrar gelmek için söz aldım bile zat_ı muhterem'den.


Plaj derken aklınıza yol üstünde böyle düzenlenmiş bir yer gelmesin.O kadar doğal ki önceden daha dik olan merdiven yıkılıp yerine bu yapılmış.187 merdivene değer inanın,inerken gözünüze batmasa da çıkarken çektiğiniz yorgunluğa değer. Arabayı yolun kenarına park ediyorsunuz.Pek güvenilir değil ama herkes öyle yapıyor yapacak da birşey yok.Jandarma var merdivenlerin yanıbaşında,bu manzaraya bakıp o kıyafetlerle o odada nasıl oturuyorlar inanmıyorum.


Kaş


Kaş benim için hayalkırıklığıydı.Kalkan'ın yanında köy bile sayılabilir.Oldukça küçük herşey sınırlı,pek gelişmemiş.Gelişmekten kastım yapılar değil,mantalite de değişmemiş.Sizi sarıp sarmalayan bir havası yok.Geldiğimiz gün geç vakitti yemek,ardından da kalacağımız yeri bulmak derken gün bitmişti.
Kaş'ta bizim için büyük bir macera haline gelen ve heyecanla beklediğimiz birşeyi yaptık ve çadırda kaldık.Yerimiz Kaş Camping'di karşımızda meis adası diğer tarafımızda kaş manzarası güzel ama zor bir gece oldu.Çadırı kurmak toplamak çok kolay zaten ona göre bir çadır almıştık Decathlon tavsiye ederim kaliteli pratik birşeymiş.Ancak biz sanırım alışmadık zaten yanmışız,sivrisinekler yüzünden sprey çukuruna düşmüşüz,etrafdan envayi çeşit ses geliyor,yattığımız zemin sert,benim sürekli tuvaletim geliyor,gecenin bir vakti yürüyorum tuvalete falan.. Öyle bir maceraydı.İlk ve sondu :)


Kaş'dan ayrılacağımız sabah pazar kurulmuştu,nerede ne yesek derken bu bazlama ve gözlemeleri gördük.Yanında da taze sıkılmış portakal suyu,son zamanların en güzel kahvaltısıydı.Bazlamanın arasına tereyağı,rendelenmiş peynir uvv nefisti..


4 yorum:

Düşlerimin Gerçeği dedi ki...

Haarika yerler, şanslısın:)

Kömeç dedi ki...

2008 in en seksi plajı derken o nasıl oluyor acaba

Witchie of Stars dedi ki...

daha güzel bir çadır macerası için sizi Ramazan Bayramı'nda Bolu Aladağ'a bekliyoruz. Samanyolu'nu ve başka bi dolu yıldızı size şahsen ben anlatıcam, Venüs'e ve Jüpiter'e bakıcaz teleskopla, tamam mı? Detayları ayrıca gönderirim size ama bayram için başka plan yapmayın!

mekanlar dedi ki...

Kaputaş gerçekten süper bir yer. Muhteşem manzaralı tepeden sanki elekten geçirilmiş ince taneli altın sarısı kuma gelip, mavinin en muhteşem tonuna sahip serin denize giriyorsunuz. Antalyaya gidenler mutlaka gitmeli.

Related Posts with Thumbnails