- Evlenilecek Erkek Profili -

24 Ağustos 2011
Bu yazıyı yazmaya nasıl karar verdim bu ne cürret uzman mısın kızım sen, neyin peşindesin? Ama yazacağım amme hizmeti denilen birşey var.Bu yazıya ihtiyaç var ortalama zekaya,eğitime ve duygusallığa sahip halihazırda bekar her türk kızının ihtiyacı olan bir yazı bu,yazmak zorundayım.Yeterliliklerimi sorgulamayın,baktım açık var,çok dertlenen var,çok kararsız var yazdım. Hepsi bu..
Evlenirken Erkeklerde Dikkat Edilmesi Gerekenler. ..
Cimrilik
Adam ayda 750 lira da kazanabilir 75.000 lira da cimri olmayacak.Parayı buldum koy dötüne desin demiyorum.Harcayacak arkadaşım.Menüye 5 dk fazla bakmayacak mesela,şimdi eee hem çorba içer hem de ana yemek yersek sonra salata çok pis girer.Bu aç da körüngözüne sokar gibi gider karışık ızgara yer aha da mıçtık ! hesabı yapacak kadar bakmayacak menüye..Menüye çok bakandan kaç ! Aa bu bluze 40 lira mı verdin,annem 4 liraya alıyor diyenden kaç.Hayır 4 liraya da alınır lafım yok da belli ki adamla mal-ücret eğriniz tutmuyor.Her daim sorun olur bu..
İşbezgin-İşkolik
Yahu dünyada bilmem kaç milyar insan lağım temizlemekten tutta,atomu parçalayana kadar her türlü işi yaparken eş adayınız "off bugün berbat bir gündü,bülent ,i.nesi bana çok iş verdi.Begüm hanım eskimiş peynir türü,bülente yamanıp herşeyi bana pasladı.Bir de üstüne genel müdürden kalay yedim üstüne taa annesinin mahallesinde bulunan ofise dosyayı bizzat götürdüm,bana elleşme " diyen adamdan kaç ablacım arkana bile bakma.Adam kendini ömür billah dünyanın en başarılı fakat kıymeti bilinmeyen iş adamı sayacak,milim ilerleyemeyecek.İlerlemedikçe seni yiyip bitirecek.Hergün başka bir bahane ile iş konusunda ruhunu daraltacaktır.Son noktası senin için çalışıyorum yoksa bir dk durmam noktasıdır ki.. Kadının ezilmeye başladığının kanıtıdır.
Bir de işkolikler var.Fazla gerçekçi fazla parasever azbuçuk cimrileri kapsayan grup.Bu dünyaya niye geldik ? Haftasonu ormana gidip piknik yapmak için mi,ben ofisteyim eski davalara bakacağım,çocukları sen kursa götür,anneme de bluz al hediye ettiğimi söyle doğum gününü kutla,fatihleri ara sinema partisini iptal et ben berk beyle bilançoları inceleyeceğim falan diyen türdür.Hayatın zindan olur ablacım,hee para kazanır bu tip,tabii yemeye vakit olmaz ama kazanır.Çocuklar iyi okullarda okur,sen kocam x poziyonda diye havalanrsın ama pazar kahvaltısı yalan olur ki .. İnan çok yazık olur !
Arkadaş Manyağı
Aman en nefret tipler.Ulan erkeksin işte erkeğin sosyali çapkın olur en fazla.Bir erkek kadınlarla flört tipinde bir geçmişler tarihi yaşadıysa eyvallah da..Bik bik çalan telefonlar,kanka bu gece neredeyiz planları,o kot olmamış siyahı giy abi tavsiyeleri,olum,o kız sana uymaz bence şişman,ebruyu düşün o daha verici ikazları..Olmaz cıks ! Erkek dediğin arkadaşlarıyla bu kıvama gelmişse ortada bir sorun var demektir.Bu biraz piyasa tipiydi.Bir de sportmen,arabamania modelleri vardır ki onlarda ayrı bir alem.Onları .....sever sekmesinde ele alacağız.Biz böyle 5 erkek işte 10 yıldır arkadaşız.Hep birlikte güler hiç ayrılmaz birbirimize yapışığız diyorsa adam kaç.Hee bir kankası olur,dostu olur amenna.. Ama koloni arkadaşlığı,arkadaş grubu evliliğin başlamadan bittiği noktadır.Şimdi diyorsunuz ki aaa olur mu ya biz onların da kız arkadaşları falan çook eğleniyoruz.Hıı o öyle kalmaz.Evlendikten sonra gruptan en az bir iki tane p.ç çıkar ortalığı karıştırır.Alışkanlıklar asla değişmez,grup arkadaşlığı evliliğe terstir.
Merhametli
Bu yoksa evlenmeyin.Bakın herşeyi ortaya koyarım bu madde için.Bir erkekte merhamet yoksa o insan değil hayvandır artık.Döven,iten-kakan,uluorta azarlayan,sokakta midenize yumruk atan,çok severek hazırladığınız sofrayı suratınıza fırlatan budur.Her erkek potansiyel bir bencillik ve öküzlük taşırken erkeği katlanabilir kılan ve kadınla uyum sağlayan tek nokta merhamet.Merhamet testini ağlayan çocuğa verdiği tepkiyle,yoksul birine tavrıyla,bir ölüm haberine duruşuyla,hasta olduğunuzu söylediğiniz bir günde size olan davranışıyla vs vs gibi örneklerle test edebilirsiniz.
Temizlik
Temizlik dedim diye böyle çamaşır suyuna tapan kadınlar gibi olsun demiyorum he..
Çorabını her gün değiştirsin mesela,banyodan çıkınca iç çamaşırlarını da değiştirsin yenilerini giyebilsin.Suratına sürdüğü havluya sümrükmeyecek seviyede olurken klozete idrar damlaları bırakmayacak banyoda alf banyo yapmış gibi bırakmayacak temizleyecek kadar insanlığını tamamlamış olsun.Bahsettğim bu..Yine şimdi saftirik olanlarınız.Sadece sinemada jöleli saçları bol parfümlü halleriyle gördükleri ""kociş ""adaylarına yakıştırmayarak "ayy benim ki asla böyle pislikler yapmaz" diyecektir ama yanılıyorsunuz.Ve zaten evliliklerde bu yüzden bitiyor.Adamın evini görün,hangi sosyal çevreden geliyorsunuz bilemem ama görün bir şekilde..
Çok Aşık Erkek
Adam çok aşıksa,senin için ölürüm,dağları delerim,her türlü şeyi yaparım diyorsa o adam ortalama en fazla beş yıl sonra yanında burnunu karıştırıp,çocuğu susturmadığın için seni tekmeleme,yatakta yokmuşsun gibi hayvanca yatma moduna dönecektir.Aşk erkekler için bir hayal anı,an diyorum bak..O kadar kısa bitene kadar ulan köpek gibi aşık diye evlenirsin sevgiye dönüşüp dönüşmediğini gördüğün anda evlilik olur. İşte bittin.Ayrıca yalan da söylüyor olabilir.Gerçek aşık böyle ayaklara yatmaz birkaç deneyimizin varsa bilirsiniz.Ne kadar süslü laf varsa hadise o kadar boştur.Ha kanarmıyız kanarız acı olan orası zaten.Kör aşıkla veya o ayağa yatmış adamla asla evlenmeyin süre verin bekleyin.Gözü açılsın sonra yola devam.
.....sever
Herhangi bir hadiseye ölümüne bağlı adam.Yok güvercileri vardır 100 tane ,yok net delisidir,yok ps oynar,yok at yarışına dalar..Hani hobiden bir tık öteye geçmişse zır zır alarmlar çalıyor.Ben hayatı bizzat yaşamayı değilde bir şeyle oyalanarak geçirmeyi kafaya taktım sende figuran olacaksın diyordur adam.Dengeyi kuramayan tipler bunlar,yeni külçeler geldikçe tartıya bile koymadan eski ağırlığa yaklaşırlar.Vakitten çok beyinde gittikçe tükenir ki evlilik dediğimiz hadisenin özü paylaşmak.
Sinirli
Şimdi bunu bulmak zor biliyorum.Çünkü bizim toplumumuzda bazı gerizekalı anneler çocuk 2 yaşında falanken bile "ayy benim oğluşum çok sinirli,bir kızıyor babasıyla bana bile lafını dinletiyor diye gururlanıyorlar.Oğlan büyür yaşına gelir hatun oğlunu sinirli diye över ne hikmetse bizim oğlan dün kapıya elini vurdu camı indirdi elini kesti ayy çok sinirli ama ne yapacaksın falan derler.Mallık ama sinirli olmayı havalı sananlarımız var.Salak kızlarda var sevgilisinin sinirli olmasıyla mutlu olan.Sinir şiddetin kardeşi,siz bilirsiniz elbette ama yolun sonunda milyonlarca kadının kullandığı sinir haplarını asıl sinir hastası kocanın değil de sizin kullanmanız var.Tabii iyimser tablo bu,şöylesi var mesela tornavida ile delinebilir,47 bıçak darbesiyle parçalanabilir,boğazınız testere ile kesilebilir veya tek bir kurşunla öldürülebilirsiniz.. Allah korusun..
Ten Uyumu
Temas sevmesiniz ya da aksine hooop her türlüsünü yaşarsınız.Bilemiyorum..Ama bu mevzu çok önemli.Yakışıklı olur,çirkin olur hertürlüsü olur gönül bu ama ten uyumu yoksa sürmez.Sürse de ömür boşa gider.Biz çok muhafazakar bir toplum olduğumuz için her türlü pisliği tacizi tecavüzü gerçekleştirip bu hadiseyi konuşmaktan pek çekiniriz namusumuz çoooook temiz olduğu için. Dokunmaktan dokunulmaktan ,içtiği bardaktan, aynı yerde duran diş fırçasından yaşadığınız ya da yaşayacağız tüm özel şeylerden hoşnut olmalısınız.İlla cinsellikle de bitmiyor ten uyumu dediğimiz hadise,ötesi var işte bir olmaktan rahatsız olmamak.Uyurken ayağınıza değen ayağından mutluluk duymak.. Aşık bile olsanız bu olmuyorsa bir sorun var demektir.Şekerim illa aynı yatağa mı gireceğiz dediklerinizi duyar gibiyim.Bence gerek yok hertürlü anlar insan bunu.Tek bir şüphe bile varsa kırmızı çizgiyi çek .!
Çapkın-Kıskanç
Geldik zurnanın zırt dediği yere .. Niye aynı kategorideler dediğinizi duyar gibiyim.Genelde aynı adamdırda o yüzden . Kıskanç adam pek makbuldür,ayy nasıl makbuldür hemde br kıskançlıktan falan dövüyorsa tadından yenmez.Geçen malın biri liste yapmış 3 sayfa sevgilimin bana yasakladıkları türünde,beyaz giymek yasak,ışıltılı saç boyası yasak,tek renk kıyafet yasak,çantayı çapraz takmak yasak,destekli sütyen giymek yasak,markete izinsiz gitmek yasak,düğüne davet gitmek yasak,kuzen yeğen erkek akrabalarla görüşmek yasak.. dahası varda yer yetmez :) Millet beynini yemiş arkadaş.. Bu adamla evlenip ne yapacaksın,sonu belli başı belli..
Çapkınlıkla bağlantısı ne ? Kafayı yemiş derece de etrafta bir tehlike yokken kime baktın kime güldün,kime iş attın diyen kaşar muamelesi yapan erkek her daim birini götürme derdindedir de o yüzden.Meselenin özü bu sizi çok sıkan suçlayan bir sevgiliniz varsa bilin ki adam fırıldak! Kaç öyle böyle değil ülke falan değiştir bağlanmadan..
Benden bu kadar ! ama... Şimdilik :P

18 yorum:

Outlet makeup dedi ki...

harika bir yazı eline sağlık :) arkadaş manyaklığı olayından son dönemde fenalık geçiren biri olarak - yapmayın etmeyin diyorum beyler...

Merve dedi ki...

süpermiş :D keyifle okudum, çok haklısın prensescim, bazen o kadar kusurlu erkekleri görüyoruz ki kadınının sesi çıkmıyor.. asıl bu kadınlara her gün ders verir gibi bunları öğretmek gerek ..

güzel şeyler dükkanı dedi ki...

hihihihi çok güldüm.hakılsın.doğru tesbitler yapmışsın.ama ben evliyim artık çok geç :)

isabel dedi ki...

harika bir yazı olmuş! tam hedeften tespitler!! her kelimene katılıyorum :)

İkiz Annesi dedi ki...

Sonuna kadar gülümseyerek okudum ve eline sağlık diyorum tespitlerin o kadar yerinde ve doğru ki. Evlenecek kızlara evlendirme dairelerinde istenilen testlere ek olarak senin yaptığın bu liste kitapçık verilmeli bitir imtihan yapacağız ona göre falan denmeli :))

yerdenuzak dedi ki...

Gayet uzman kıvamında yazılmış, süper tespitler, bizim evlilikten "bazı anlar" bile var diyebilirim;))

karışık_pizza dedi ki...

bütün dediklerin tıpatıp aynı
ama keşek önceden yazxmış olsaydın
bizim evde tren çoktaannn hareket etti bile...
geride kalanlar iyi okusun
:)

Ahsen Cevahir dedi ki...

harikaydı yaa kendı blogumda yayınlayasım geldı bıan :D:D vıcdanlı hırkız tanımıda ben olsam gerek :)))

walla post harıka olmasına harıka ama 4. yılına gırmıs mutlu bı eş olarak kocamı ozlettı suan bana .iykide bulmus benı tastamam ideal.bıtanemıdır nedir sewimli şey:)

Yesilerik dedi ki...

Senin koca hangisine giriyor kardes/)

Lulu dedi ki...

Tam isabet benzetmeler. Cok da eglenceli yazmissin:)

Bap dedi ki...

Ellerine sağlık çok doğru tespitler :)

İrma dedi ki...

enee evde kaldık :))
şaka bir yana çok güzel b ir yazı olmuş sonuna kadar zevkle okudum. evlenecek erkek yok diyen bir genç kız olarak en çok cimrilerden çektim. halbuki tan tersine tutumlu ve karşısındakinin para hesabını sürekli düşünen biriyimdir buna rağmen karşımdaki hala cimrilik yaptıkça delirdim ve ayrıldık. merhametsizlik de çok önemli ama ben şimdi hala diyorum ya nerde benim ruh eşim off off :((

Adsız dedi ki...

bukadar mı olur cuk oturmuş yaa. arkadaş muhabbetine fena halde takığım ve ayrılık aşamasındayım malesef... okuyun bunlarıı valla hepside önemli,eline sağlık :)

A-H dedi ki...

guzel yazi olmus ellerine saglik iyi tespitler ;)
bu arada en sondaki uc sayfalik yasak listesi yapan mala sastim kaldim, var ne yazikki boyleleri :(

cascade dedi ki...

tam manifesto olmus, her disi kisi okumali!

Gkh Tdi dedi ki...

hmmm güzel tespiler etkileyici

pabucumun leydisi dedi ki...

3 yıl sonra okuyorum yazını. :) Ama 3 yıldır erkeklerde bir nebze değişim olmadı zaten. Aynı kriterler bende de var. Bir erkekle tanışınca testleri yaparım, 10 soruda 1 yanlış çıkarsa tasdiknamesini eline veririm. Öyle bir aşamaya geldim ki artık arkadaşlarım bile sevgililerini benim testlerimden geçirir oldular :D

Merve Sevim dedi ki...

Bunu okuduğumda bekardım , şimdi evliyim :D valla evlilik çocuk oyuncağı değilmiş, alacağım adamı iyi seçmelisin, az buz değil ömür gecireceksin ve huyunu suyunu iyi öğrenip evlenmek lazım..

Related Posts with Thumbnails