Ortaya Karışık

29 Temmuz 2012
Son yayının mayıs ayında bir gezi yazısı olduğunu düşünürsek " gerçekten " yazmayalı yıl oldu diyebilirim.Hani böyle içimden gelerek ,sırf kayıt olsun anı kalsın diye yazmadan sadece içimden geldiği için yazmak... Yıl olmuş.Neden yazmıyorum beni durduran ne bilemiyorum.Blogger hakkında sağlam bir tespit duymuştum bir ara "blog sahiplerinin içindekiler dışına taşar" demişlerdi yani yoğunluk o kadar fazla duygularda ama yalnızlık aşikar paylaşacak kimse yok , yazıyorsun.Sanırım bendeki kopuş evlendikten sonra başlamış.Yalnızlığım süresiz olarak bitince yazmaktan vazgeçmişim.Şimdilerde anlıyorum ki aslında yalnız değilken yazacaksın çünkü asıl o zaman kendi başına kalmaya ihtiyacı oluyor insanın.O kadar zaman sonra gel yazmaya başla sonu -başı belli olmayan cümleler kur okuyucu sık.Kitle eski kitle değil mikro-blog kitlesi artık okuyucumuz beşinci satırdan sonra sıkılıyorsunuz.Neyse biraz toparlayalım.

Kpss
Bütün yılı bir sınav için heba etmek pek mantıklı görünmesede yapacak birşey yoktu.Sınav nasıl geçti? Nefret bir soru emin olun ve verilen cevap dünyanın neresine giderseniz gidin sonradaki i harfinin uzatılması suretiyle verilen "iyiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii" oluyor.Kimseye sınavın nasıl geçti diye sormuyorum kimse hakketiğini elde etmediğini düşünüyor çünkü bu hayatta .Daha iyi geçmesi gerekiyordu geçmedi,beni hayalkırıklığına uğrattı.Netice ne olur bilmiyorum ama beni yıprattı sınav ve karşığında hakketiğimi vermeyecek eminim.
Kopya hadisesi ise bir ritüel.. Şaşırmadım,garipsemedim olacak bundan önce de oldu sonra da olacak.Allah korkusunun olmadığı her toplumda böyle pislikler olacak.

Ramazan
Ay olarak yani ,Bende ay olmayan versiyonu da var çünkü :) Ne yalan söyleyeyim kendimi pek iyi hissetmiyorum.Zor geçiyor,sıkıcı geçiyor ancak çabuk geçiyor.Hani genelde her sene girdiğim o manevi havaya giremedim.Sahura kalkmak tam bir işkence ne yemek yapmak istiyorum ne de yemek yemek.Misafir olmak veya misafir ağırlamak ise kabus gibi.. Bu sene ramazan beni sarıp sarmalamadı elbette kabahat bendedir tartışılmaz.Kimse oruç tutmuyor yani böyle nefret oruçsayar insanlardan değilim yeminle ama tutmuyor arkadaş.Başkası için mi oruç tutuyorsun diyenler olabilir ama motivasyon bu paylaşım toplumsal olarak bir değeri paylaşmak.Milli maçı tek başına izlemiyorsun da niye kahveye gidip izliyorsun o zaman ? Aynı hesap bir duyguyu paylaşmak çevremde oruç tutan kimse yok sebepleri beni zerre kadar ilgilendirmiyor eleştirmek de değil amacım ama o ortak duyguyu  yakalayamıyorum. Biraz da üzülüyorum galiba..

Çocuk
Hayatta en korktuğum şey birilerinin işine burnumu sokmak.Yani asabiyettenn sebep yanlış anlaşıldığıımda hiç önemsemem eninde sonunda gerçeği öğrenirler derim ama üstüme vazife olmayan mevzulara karışmaktan bir şekilde karıştırılmaktan nefret ederim.Biri karışınca ise düşman başına. X'in çocuğu olmuş hani arkadaşın Y var ya ikinciyi doğuruyor, Z senin için dedi ki geç kalmasın artık doğursun yaş olmuş 28,K'nın gelini çok cabbar evleneli 3 sene oluyor çocukları aradan çıkarttı! Midem bulanıyor inanın sohbeti bile geriyor beni.Yani en utanılmayacak mevzularda yobazlıkta zirve yaparken iki kişinin sevişmesi suretiyle dünyaya gelecek bir insan evladı için ipin ucu kaçıyor edep haya sınırları zorluyor.Sizin yapacağınız çocuk 50 küsur yaşında bir adamın ağzında "aaa çok tembel bunlar,vakti gelmiş geçiyor" vs gibi bir densizlikle can buluyor.Açıkcası ne zaman kafamda doğru vakit mi hazırım galiba desem karşıma bu şekle bürümüş bir edepsiz çıkıp mevzuya ilgimi dağıtıyor.2,5 yıl çok mu uzun bir süre yahu ?

Tatil
Bir mail geldi birkaç ay oluyor."Tatil yazısı yazma,yazı yaz !" yahu ilgiyi toplayan onlar üstelik yazmazsam unuturum.Unutursam üzülürüm,gitmek isteyene bir faydamız olsun. Tatili deliler gibi bekledim bu sene denizi bekledim aslında.Gezici tatilcilerden olduğumuzdan bizi bol yıldızlı otel odaları paklamıyor malumunuz işin kötü tarafı aynı parayı harcıyorsunuz her türlü ama o konfor olmuyor tabii.Bu sene "Ege Bölgesinin kıyıları girintili çıkıntılıdır" bilgisini es geçmemizden sebep yorucu bir tatil geçirdik.Yollarda geçti hayatımız yorulduk çok yer gördük ama beyin ve beden olarak bittik.Paylaşacağım ama eskisi gibi o kadar detaylı değil.Çok fotoğraf çekmedim çünkü niye bilmiyorum.Sınav sonrası pek umrumda değildi o tip işler.Üstelik çektiğim fotoğrafları bilgisayara atamıyorum çünkü program cdsi kayıp.Sadece not olarak kalsın gitmek isteyenlere fikir olsun istiyorum.Yakında başlayacağım yazmaya..

Telekom
Evde 4 adet bilgisayar var çalışan sadece bir tanesi.En son zat_ı muhterem'in şirketten getirdiği ve geçici olarak el koyduğum bilgisyarı da bozdum.Elektronik aletleri bozma yeteneğimin kozmik bir bağlantısı var bence.Yani tesadüf olamaz,evde bir bilgisayar mezarlığı var.Hepsini tamir ettirmeye kalksam  kendime gidip güzel bir macbook alabilirim.İnternet manyağı şu insan evladı el kadar telefonla idare ediyor aylardır.İnsan kendini nasıl terbiye eder öğrendim.

Şimdi evde bilgisayar yokken akşamları zat_ı muhterem bilgisayarını getirirse onunla  idare ederken özünde 35 lira olan internet faturası 55 lira gelince bende kayış koptu.Sanırım bir pms dönemiydi.İnterneti ve ev telefonunu kapattırdım.Gerekçe yerine "nefret ediyorum" tek gerekçem bu yazmasını ısrar etsemde görevliye yazdıramadım.Telekomdan kurtuldum, artık kimse benden habersiz paketimin türünü değiştiremeyecek 30 liralık faturaya 50 lira ödemeyeceğim hiç kabul etmediğim ama bir şekilde üye olmuş olduğum tivibu,virus prog gibi zorlama ücretleri ödemeyeceğim.Tavsiye ederim.

6 yorum:

bir kum tanesi dedi ki...

Özlemişim yazını kalemini.Eminim benim gibi bir çok insan var.Aslında bize büyük kötülük yapıyorsun.Yazmalısın bence sen yazmayınca bir şeyler eksik kalıyor bloglarda.Yada kendi adıma gözüm hep yeni bir şey var mı diye burda.Sevgiler.

Adsız dedi ki...

iyi ki yazmışsın :) Bu stresli pazartesi gününde yazını görmek beni çok mutlu ettti:)(Duygu):)

GizliKız dedi ki...

Prenses,
Hepimiz aynı şeyleri yaşıyoruz, daha doğrusu hayatı biraz daha ince gören, her şeyi dikkate alan ve bunu bir zorunluluk olarak değil ritüel olarak yapan bizler aynı şeyleri yaşıyoruz.
Yazıyoruz... Okuyucu 5. satırda sıkılıp gidecek, biliyoruz, belki moralimiz bozuluyor, keyfimiz kaçıyor ama işte molaların ardından isteksiz de olsak yazmaya devam ediyoruz.
Evleniyoruz, senin 2,5-benim 3 sene oldu, çocuğum yok ama konuşan çok. Kulak tıkamasını öğreniyoruz.
Sınavlarda kopya olduğunu, hakkımız yendiğini bile bile enayi gibi çalışıyoruz, emek harcıyoruz.
vs... vs... vs...
Çevredekileri boş verip sırf sabah ezanının gözlerimi doldurması pahasına orucumuzu tutuyoruz.
Ve hayat bizim için akıp gidiyor.
Yazısız bırakma okurlarını, biz seni bekliyoruz Üfürükten Prenses...

Adsız dedi ki...

hoşgeldin üfürük, seni tekrar gördüğümüze sevindik

CmlTmzl dedi ki...

Merhaba
bloğunuzu severek takip ediyorum,ama söylemek istediğim birşey var.
Bir okuyucu olarak birden fazla blog takip ediyorsanız bunu gooogle reader üzerinden
yapmak en iyi seçenek,ve ilgini çeken bir şey gördüğünde bloğun sayfasına
gitmek(en azından yorumları okumak için)ama sizinde bloğunuzda olduğu gibi postunuz
google readerda sadece yazı olarak resimsiz görünüyor,bu da diğer bloggerların postlarının
arasında dikkat çekmeden karışıp gitmesine sebeb oluyor,benim size naçizane tavsiyem
bloğunuzun google readerdaki görünüm ayarlarını değiştirirseniz (hem yazı,hem resim görünecek şekilde)
hem bloğunuz öne çıkar,hemde sayfa ziyaretçiniz artar.

Üfürükten Prenses dedi ki...

@CmLTmzl: İlgine çok teşekkür ederim.
Anlattığın sıkıntı ve benzeri bir sürü teknik sıkıntı.
Yani aslında sıkıntı olmayan ama benim için sıkıntı olan sırf bu yüzden blog yazmamı engelleyen durumlar.
Eminim bahsettiğin şey kolayca yapılacka birşeydir ama inan şu an nasıl yapacağımı bilmiyorum :)
Sanırım öğrenmek için de enerjim yok bazen öyle olur ya insan :/
Ama nezaketine iyi niyetine hayran kaldım.
Beni okuyanlar hep senin gibi insanlar biliyor musun ?
Böyle insanlar işte tarif edemiyorum senin gibi vaktini hiç tanımadığı birisi için ayırabilecek kadar tatlı insanlar..
Çok teşekkür ederim.

Related Posts with Thumbnails