"Angelina Jolie de Aldatıldı,Ohaa!"

23 Mart 2009
Başlıkta geçen cümle bana ait değil,bir haber başlığı.. Başlığı atan öyle şaşırmış ki ohaa artık demiş "Angelina da aldatırılsa ben bizim adama ses etmeyeyim bari.." Bahsi geçen bayan dudak hakkında ki düşüncelerimi kısmen de olsa "Meme ve Bebe" yazısında anlatmıştım.Güzel kadınlarla bir derdim yok,yani gözlerini kısa kısa sinsi sinsi güzel kadınlara kıskançlıktan çemkiren biri değilim.. Ama güzel olmak yetmiyor ilişkilerde.. bunu da bin kere test etmişizdir sanıyorum.

Angelina,bebek bakıcısının mağduru oldu mu olmadı mı bilinmez ama bu kadının en azından ilişki açısından kazık yemesinin hepimizi mutlu ettiği aşikar.Şimdi nazire şenlendirici kıvamında olacağım ama başkasının elinden aldığın adamı ne yaparsan yap adam edemezsin zaten.. Ondan ömür billah hayır gelmez,yok aldatılanın ahı tutar falan demeyeceğim o adam zaten oynaktır,bugün olmasa yarın sana da bir yamuk yapar.. Senden öncekine yaptığı gibi..

Zaten ünlülerin ilişkilerini bizimkiler gibi değerlendirmek akıl dışı bir kıyaslama olur ama.. Bende güzelim aldatıldım,bende eğitimliyim aldatıldım,ben de konuşkanım,seksiyim aldatıldım demek için iyi bir örnek oluyor ve muhtemelen bizi rahatlatıyor.Aslında gündeme gelen bu ihanet haberleri kimilerine "yav erkekler çok adi ya,bak bu kadını bile aldatıyor,belanı mı arıyorsun mal" diye etki yaparken,bazıları ise "demek ki erkeklerin mayasında var,kaçınılmaz,bunu da affedelim " sakinliğini empoze ediyor..

İhanet aslında düşündüğümüz kadar çetrefilli,ne bileyim acılı veya programlı değil.. İhanet etmek isteyen bilinçli adamlar mevcut evet,site site,fellik fellik gezen adamlar ama birde saftirikler var. Şöyle ki; "eşim,sevgilim dışındaki kadınlarında dikkatini çekiyorum,arzulanıyorum" duygusunu tatmin etmek için aldatanlar var..Yoksa sanmıyorum ki hepsi adilikten olsun,adilikten yapanlar olayın zevkini de çıkartıyordur eminim ama hayatında birkez saftiriklikten ihanet eden adamlar hayatının hatasını yapmış oluyor.

Şunu anladım ki,ilişkilerde bazı şeyler dünyanın her yerinde aynı,yani sizin ihanete uğrayıp uğramamanız konuya nereden baktığınızla alakalı.. Yatağa kadar gitmiş bir ilişkiye ihanet diyorsanız,küçük bir flört yapan eşinizin kulağını çekmekle yetinir yolunuza devam edersiniz.. Ama eşinizin kalbinden birinin geçmesi bile canınızı yakıyorsa,muhtemelen en ufak bir hatada o adamı şutlarsınız.. Erkeleri ihanete yönelten yegane etken kadınların " Her erkek yapıyor,ne yapalım" mantığıdır.

Üye olduğum bir forumda aldatılan kadın derdini yazmıştı,bende boşan demiştim,o da senin çocuğun bile yok bir kocan bile yok,ne anlarsın sen,kocamı kaptırmam,savaşacağım demişti,acımıştım..Aynı kadın iki gün sonra kocasının "o kadını da sevdim onun da günahına girdim(cinsel ilişkiyi kastediyor),seni de seviyorum kuma olarak eve gelecek" demişti,kuma teklifi eden,kuma olacak kadınlar bütün bu insanlar eğitimli ve aklı başında kimselerdi.. İnce bir çizgi var arada,görünmez bir çizgi,30 yıl dayak yiyen buna dayanan,kocasına yüz çevirmeyen ama başka bir kadının lafı geçtiğinde adamı kapıya koyan kimseler tanıyorum.. Aynı şekilde ihanete uğrayıp bunu kocasına hediye alacağı pahalı bir çanta,yeni bir araba ya da bir yurtdışı seyahati olarak ödetip onurunu satan kadınlar da biliyorum..

Karmaşık bir yazı oldu farkındayım,ama ilişkilerde karmaşık,birlikte yürüyeceğiniz adamı iyi seçmeniz gerekiyor ama erkeklerin duygulardan çok arzularına önem verdiğini unutmadan,bunu erkeklerin yaptıklarını doğal karşılamak olarak algılamamak gerek.. Bunu bilerek yola çıkmak gerek,belki de hiçbirzaman tam olarak güvenmeyerek..

Kadınlar mı,onları mı unuttuk? Hayır,onlar aldatmaz,onlar ruhen veya bedenen terkeder ama erkekler bunu asla kabullenemedikleri veya görmezden geldikleri için ihanet uğramış olurlar..Buyrun size polemik :P37 yorum:

Pervane dedi ki...

şu angelina'yı bi türlü beğenemiyorum ya, herkesin beğenmesine inat etmekle ilgisi yok, türkan şoray'ı zorlasam da güzel bulamamam gibi onu da bulamıyorum, itici geliyor.

acaba angelina'nın ilk aldatılışı mıdır? enteresan bir hayatları var sonuçta.
ben lise çağlarımdayken bi kadın gününün ortasına düşmüştüm, bütün kadınlar ağız birliğiyle "aldatmayan erkek yoktur" diyordu yemin billahlarla ve annem de ordaydı. tam bir kaostu benim için, üstelik "ya babam?" sorusu içimi yemişti. (nayır, benim babam yapmaz:) )
karmaşık bi konu cidden, karmaşık da bir yazı olmuş evet.
net bir şey var ki, erkeklerin doğası kadınlardan çooook farklı, tek eşli olmayı beceremiyorlar.
bu da bazı meselelerin sebebini idrak etmeme sebep oluyor.

imtihan dünyası demek geldi içimden niyeyse :))

bence sen köşe yazarı ol prensescim ya, her konun ayrı bi derya :)

öküz dedi ki...

son paragrafta söylediğin, "kadınların bazı hususlarda biz saftriklerden çok daha cingöz olduklarının" bir ispatıdır. aynı, 2. karikatürdeki olay.

ooof of.. ne kendimizi satmasını biliyoruz, ne savunmasını.

LoLLa dedi ki...

aldatir bebeeem yaaa :p
kendimden biliorum :( :)

Üfürükten Prenses dedi ki...

@pervane:işte acaba erkeklere bu payeyi kadınlar mı veriyor diye düşünmeden edemiyorum.. yani.. erkekler yapar,onlar aşağılık vs diyerek adamları eziyoruz,yaptıklarını kötü de olsa doğal ve yaratılış olarak kabul ediyoruz gibime geliyor..

katılıyorum kimsenin babası asla böyle birşey yapmaz :P kız evlatlar asla buna ihtimal vermez en azından.. babam öyle birşey yapsa anneme kalmaz boğarım ben onu :P

@öküz:mesajı almışsın hemen :) sende haklısın ..

@Lolla: peki neden yaptın şekerim? ben kadın aldatmaz derken,kadın sinyali adama verir aam adam anlamamazlıktan gelir.. yani ben artık seni sevmiyorum der o an aldatmaz,sonra aldatır.. bu da sayılmaz :P

senin gerekçen neydi?

öküz dedi ki...

afedersiniz ama, "nah sayılmaz":)

Üfürükten Prenses dedi ki...

@öküz: çok kibarsın yahu :)
ama adama sinyal vermiş,adam öküzse kız ne yapsın ehi ehi :)

kim acaba? dedi ki...

Allah Allah, hangi formmuş bu :p
tabii, bekara karı boşamak kolay; konuşursun öyle(şaka şaka)ben evli ve çocuksuz biri olarak bu konularda düşüncelerinin altına imzamı atarım(ama önce, yazından son paragrafı çıkartırım ehi ehi)...

püfürüküm prensesim, bu angelina olayını yeni duydum bak, ama şaşırmadım nedense.
yapacak olan adam yapıyor. kadın buna zemin hazırlamayacak, adam buna rağmen yapıyorsa hadım edilmeyi hak etmiştir :p
aldatan erkeğe verilecek en güzel ceza :)))
aslında erkekler, kadının aldatmaya vereceği tepkiyi bilirse, bu caydırıcı olabilir...

ama ben yine de seven insanların aldatmayacağını düşünüyorum...
aldatırsa da salya sümük ağlayıp af dilemeyecek, yaptığının sonuçları ile yüzleşecek...

öykü dedi ki...

Yazın cızımler super olmus once bunu soylemek ıstıyorum.
Angelına jolıe ye gelınce
bu kadın da brad pitt ı karısından ayırmadı mı zamannda bıraz boyle mı gelısıyor boyle mı ıslıyor kurallar bılmıyorum..
Ama olayın bı kac yuzu var
bı tanesı cok cekıcı oldugu ıspatlanmıs konusulan bı adamın ya da kadının yanındaysanız o sureklı karsı cınsten ılgı sevkat alma durumunda ıse rısk hep vardır .degıl kı bole dunyca begenılen kısılerın...
ıkıncı yuzu ıse..angelına jolıe ıcın dıyebılırım bu tarz bu boyuta gelmıs ınsanların hayatları cok yogun zaman gelıyor yanlarındakı ınsana hıc vakıt ayrıamıyrolar bunun erkek versıyonu da aynı durumda olabılır
bu durumda ne oluyor
olayı yasayan taraf yenı arayıslara gırıryor e bı de cevres doluysa bu olay daha cabuk yasanabılıyor..
Dogru mudur ? hayır elbette.
:) pekı ne demek ıstedın oyku dersen
ınsan ancelina coli de olsa aldatılıyomus
kulaklara küpe dıyorum:)
aslında bısey de demıyorum:)) oyle aklıma ılk gelenlerı paylasıorum:))
Bıze ne ancelina coli den :))
sevgılerımle.

TuBiKKo dedi ki...

ister sonuna kadar gitsin ister başında pişman olsun...gönlünün kenarından biri geçse ufacık dahi ve ben bunu hissedersem aşkmış meşkmiş yalan olur,anında biter herşey...Herşeyi affedebilirim ama bunu asla!
prensesim yavru kuşum;yani koca kişisi askerdeyken ve bugün evlilik yıldönümümüz iken bu pek bi zıt olmuş :) ama ellerine sağlık gerekli noktalara süper dokunmuşsun yine :)

Belgin dedi ki...

Haklisin Prensesim, ne demis atalarimiz "Alismis, kokmustan beterdir", adam bir öncekine yaptiysa, sana neden yapmasin ki, ben bunu anlamayan kadinlara aciyorum, yok önceki baskaymis, onlarin sevgisi gercek sevgiymis, falan, filan:)
Ninem, köpek,köpegi aldatana kadar bir firin ekmek adamis derdi, onun hesabi.
Sevgilerimle

kutup zencisi dedi ki...

anjelina jolie nin makyajsız hali bostanlara korkuluk olur bence... kendisini ne güzel ne de sexy bulurum, soluk ve duygusuz yüz ifadesi bana hep androitleri çağrıştırmıştır... o sebeple, "anjelina bile aldatıldı" haberi, "bizim karşı komşu fatmanın kocasını dün gece pavyonda görmüşler" haberiyle eş değerdir benim için...

aralarındaki tek fark anjelina'nın pahalı bir marka, fatma'nın ise işporta olmasıdır... burada işporta diye nitelemem sakın ha hakaret babında anlaşılmasın... tanınmaz bilinmez manasında kullanılmıştır... yoksa, fatma anjelina'dan çok daha güzel ve çekicidir o ayrı...

aldatma konusuna gelince seninde bahsettiğin ve fakat altının çizilmesi gereken nokta şudur; erkek doğası gereği zaman zaman duygularıyla değil dürtüleriyle hareket eder... hiç tanımadığı bilmediği, sadece görüntü itibariyle sexy olan (kendisine göre) bir kadınla direk olarak cinsel bir şeyler yaşayabilir... ve işin ironik yanı, erkek bir kadını severken başka bir karşı cinsle cinsel ilişki kurmayı aldatmak olarak kabul etmez... bu konuda kendisiyle barışıktır içinde... çünkü erkek psikolojisi her gün düzenli üretilen 500.000 tane spermin etkisi altındadır ve devamlı bir saçma gereği hissetmektedir... kadın ise kendi doğum anıyla beraber sahip olduğu ovümler (yumurta) için en iyi karşı cinsi seçme eğilimindedir... bunun bilimsel adına da doğal seleksiyon diyorlar işte...

sözün özü, erkek cinsel ilişkiye girerken kendini sorgulamaz... sonrasında da olayı çok fazla büyütmez, doğasına uygun hareket etmiştir... ama aynı durumu kadınının yapmasını kabul etmez... kadın ona aittir ve başka bir erkeğin ona dokunmasını hazmedemez... çatışmada bu noktada çıkıyor işte...

erkek amiyane tabirle, bu sperm saçma durumunu bir aldatma olarak görmez... erkek için aldatmak başka birini sevmek, ona karşı duygusal bir şeyler hissediyor olmaktır... öteki türlü, başka bir kadınla yaşadığı tek kerelik ilişki onun için ihanet anlamına gelmemektedir...

kadın için ise durum yukarıda bahsettiğim gibi çok daha farklıdır... o seçen taraftır ve bu seçim sonucunda bir şeyler yaşar... yaşanılan şeyden sonra erkeğin umarsız davranmasını, ilgilenmemesini gurur meselesi yapar... alt benliğiyle çatışır ve bir süre çıkamaz işin içerisinden...

sözün özü, kimse kimseyi aldatmaz... birileri aldanır hepsi o...

gribulut dedi ki...

doğal olarak ben bu yazıya katılamıycam :) evet erkek aldatır, bazısı dediğin gibi zevk olsun diye yapaş bu işi bunlara biz şerefsiz diyoruz, ben diğer kesime yoğunlaşıyorum. kadınları yüzünden aldatmak zorunda olanlar, aldatmaya itilen erkekler de var. burda sorun erkekten ziyade onu aldatmaya iten cink kadınlarıdır. ve kadınlar kesinlikle aldatır, çevremizde görüyoruz bunu . ben şahsen böyle kadınlar görüyroum eminimki herkezde görüyor, erkeklerden fazla olmaya başladılar üstelik. yazık.

delirapunzel dedi ki...

bende zamanında aldatılmıştım. düşünün yani ben bile aldatıldım ohaa! :P dermişim:)
önce öfkeden ne yapıcağımı şaşırdım, ama sonrasında ilişki bitipte öfken geçtikten sonra ona sıradan biri gibi davranıp, herkes gibi olunca ona en büyük cezayı verdiğimi anladım. aylarca özür dileyip pişman olduğunu söyledi...
yani demem o ki, ne kadar sallarsan salla dona düşer son damla:) böyle adamlara verilecek en büyük ceza, gıkını bile çıkartmadan ceketini alıp bi el sallayıp çekip gitmektir;)
öpito;)

Arzu Breda dedi ki...

Ama, bir de şu var;
Adam da, Brad Pitt yani...
Hayalimin erkeği...
Ne yapsa yakışır... :)))

owl dedi ki...

aldatmayan erkek yok mudur gerçekten ? ben babamda böyle birşey görmedim, eşimdende. galiba birazda bulunduğumuz ortamlar fikirlerimizi şekillendiriyor. şimdi birisi gelip baban anneni aldattı dese bitarafımla gülerim herhalde. aynısı eşim içinde geçerli. adamcağız benimle uğraşamıyor ki nerde kalmış bir başka kadınla takılsın mümkün mü :)

La Santa Roja dedi ki...

"Erkeklerin doğasında var" ya da "Aldatmayan erkek yoktur"u bir kadın nasıl kabul eder anlamıyorum. Erkek aldatıyorsa da kadınla aldatıyor, o zaman kadının doğasında da var işte ;) Şöyle diyebiliriz belki, karaktersiz erkeğin doğasında var.

sLn dedi ki...

Prensesim, bu aldatma işi bana biraz karakterle ilgiliymiş gibi geliyor. Bir yandan başkalarıyla birlikte olup bir yandan hayatındaki esas kişinin yüzüne canım cicim diyebilmek cidden mide işi. Yüzüne bakabilmek bile herkesin yapabileceği şey değil.

Daha dün gece bir arkadaşımla uzun bir sohbet yaptık bu konu üzerine, bir yandan hayatındaki adama onu bırakmaması için yalvaran bir yandan da eline geçen her fırsatta onu aldatan bir kız arkadaştan çıkıp konunun derinlerine girdik, bir daha da çıkamadık. (durumun psikolojik tatminle ilgili olduğunu düşünüyorum galiba ben de. "Erkekler/kızlar bana bayılıyor" düşüncesi olabilir.)

Senin yazın da üstüne çok iyi denk geldi :) Dün geceden beri bu konuyu düşünüyorum ve içinden hâlâ çıkamıyorum. En iyisi Allah aldatan olmaktan da aldatılan olmaktan da korusun deyip geçeyim ben.

Üfürükten Prenses dedi ki...

@kim acaba:evet ya,öyle zevkle bir işi yapıp,sonra ardından gelip neden ağlar ki adam? komik yani,başkasıyla yakınlaşacak kadar eminsin kendinden ama gelip kadına yalvarıyorsun..

@öykü:teşekkür ederim canım yorumun için,bu kadının aldatılışı bu bile aldatılıyor izlenimi verdi,buna kızıyorum.. o bile..

@tubikko:Aaa,nice yıllara canım,kaçıncı yıl? sizin evliliğinizi böyle konulardan uzak tutsun Allah..
evet ihanet ve şiddet.. bu ikisi tolerans gösterilmemesi gereken konular..

@belgin:kadınlar kendilerini kandırmayı seviyor,biraz da kadınların hatası.. bir de herkes kendi aşkını mucizevi sanıyor :)

@kutup zencisi:mükemmel bir açıklama olmuş.katıldığım noktalar var ama iş dönüp dolaşıp sperm saçma noktasına geliyor. yani dürtü bu,bunu yapmak zorunda erkek..

erkeklerin cinsle ilişkiye "aşk ilişkisinin " bir parçası olarak bakmayışı bu ynaılgıyı ortaya çıkartıyor.. adama "sen beni aldattın pe.. " diyorsun mesela adam da hayır tek gecleikti "bne seni seviyorum sadece ve sonsuza dek" diyor.bir kadının bunu anlaması imkansız,sevdiği erkeğe bağlı bir kadın namus vs demeyeceğim bunları da geçtim başka bir erkekle yakınklaşırsa anlar ki öteki adama karşı ilgisi bitmiş..
aşk ya da sevginin iki cins için sözlükteki anlamları aynı değil..

angelina konusunda ise takılıyorum,bir dudak bir insanı bu kadar popüler yapabilir herhalde.. mat,donuk ama yine de sevk meselesi ne diyeyim :)

@gribulut: kadınlar aldatmaz derken bu gerçeği yadsımak için söylemedim,erkekler kiminle aldatıyor eşlerini diğer kadınla,elbette aldatan kadınlarda var. ama bunun gerekçeleri erkeklerden farklıdır bunu demek istiyorum.

Üfürükten Prenses dedi ki...

@delirapunzel:opss! ben sen aldattın sandım,pardon..evet ağlar,çemkirir,kendini yerlere atarsan adam da "vayy ben kıymetiymişim" diyor.. anlamıyor ki gerizekalı ona değil,biten aşkına ağlıyor kadın..geçmiş olsun canım..

@Arzu Breda:hmm taraflı bir yorum :) sarışın erkek sevmiyorum ama brad pitt en iyi örneklerden biri :)

@owl:o lafa asla katılmam bende "her erkek aldatır" saçma ,bir kaçış cümlesi bu .. sana katılıyorum fakat hiçbir erkeğe de tam olarak güvenmemek gerektiğini öğrendim :P

@La Sant Roja:Aslında kimsenin doğasında yok da,işte meşrulaştırmak için bahane ..

@Sln:herkes bana bayılıyor,ben evliyim,yaşlıyım çirkinim ama hala dikkat çekiyorum.. ihanet edenler genelde bir şekilde partneri tarafından ezilmiş kimseler oluyor ,en azından psikolojik açıdan.. ya da bana öyle geliyor :)

ALLEMDURİK dedi ki...

beter olsun sıska suratsız! Bunun adamı kadını yok bence vijdanı, ahlakı var. Üstelik babalar da yapıyor tecrübeyle sabit.

december dedi ki...

bu konu igrenc bir konu hernekadar gercekci olsa bile...
cok kiskanc bir insan olmamin da etkisi ile olsa gerek malesef bu korkularla yasiyorum.kimseye guvenemiyorum,eger basima boyle birsey gelirse ki bazen oyle seyler oldugunu kurarim kafamda hayatimin yikilacagini bitecegini sona erecegini dusunmeden edemiyorum...cok mu gucsuzum ve kendine guvensizim bilemiyorum...
malesef guzel olmak cok sevmek birsey ifade etmiyor...erkek o aninda butun dunyayi arkasina koyabiliyor.hic birsey umrunda olmuyor iste...
beraber yaslanan eslere okadar ozeniyorumki.helede soyle 70 80 yasinda hala asik olanlar varya cok cok kiskaniyorum.
benimde tek hayalim tek istegim bu...

Karakutu dedi ki...

"uygun durum ve şartlar oluştuğunda bence herkes aldatır" bu da benim tezim. o yüzden uyanık ve eşini,sevgilisini sıfatı neyse iyi tanımış ve zaaflarını öğrenmiş olmak gerekli. ben diyim sırtınız yere gelmez :)

katre_wınscare dedi ki...

angelina yı bende oldum olası begenmedım hiç allaan şişik dudaklı karısı dudaanın debesıne yumruk yemiş gibim duruyo..iyi olmus ohhh yuva yıkanın yuvası olmas işteeee brad de yakışıklıymıs bılmem neymıs cartmıs curtmus anasını satiim insan olsun be insaaannnn 20 sene soora kalıyo sankım o gusel kası özel gözü..pff pörsüyüp birer moruk olcas herbırımız ıstee acı ama gerceek kası gözu dudaa bılmem neyı hıkayeee :D

Volkan dedi ki...

Kişinin "kendisine" saygı meselesi bu. saygıdan yoksun insanlar aldatır. hayatın seksten ibaret olmadığı gerçeği karşısında ihanet etmek insanın kendisine saygısızlıktır bence. kendisine saygısız biri başkasına zaten saygı duyamaz.
erkekler niye aldatır, kadınlar niye aldatır. biyolojik nedenleri zaten belli de diğer tarafı da tamamen "şartlar" nedeniyle. NŞA, hiç bir mutlu ilişki mensubu aldatmaz bence. aldatmayın ulan :))

ghurjhan dedi ki...

Ancelina coliyi beğenen hemcinslerimi anlamıyorum.
Kafa kadar dudak bu kadar çekici gelmemeli bi erkeğe :D

Okyanu∫takί rüzgar ~ dedi ki...

Şimdi şöyle ki aldatma dediğimizde erkek yapar erkek eder. aslansın kaplansın pantersin sen diyerek gaza getirdiğimiz erkeklerimizi bi bakıyoruz ki hemcinslerimizin yanına kondurmuşuz. Bence cok hassas bir konudur ki üzerine ahkam kesersem olmaz tükürdüğünü yalayanlardan olmak istemem acıkcası =) ama aIdatan erkek psikolojiside cok tuhaftır. kimisi karı götürücem ehe ehe ne güzeI Ian! derken kimiside iIişkiIerindeki tatminsizIik duygusunu geçiştirmeye caIışıyor beIki (bkz: geciştirmek)ancak her zaman pIanIanıIan şeyIer yoIunda gitmeyebiIir.bir bakmış geciştirilen diye bakılan hatun kişiden genceciğimiz gecememiş..

Aman ben çözemedim de birde anIatıyorum.

tey tey..

Adsız dedi ki...

insan angelina jolie yi beğenmeyen bir erkek görünce tabi haliyle pardon topmusunuz diye sorası geliyor .. o kadınsa diğerlerine isim bulacaksın guzel kardeşim öyle "ha ben onu beğenmeeeyyrum " demek guzel tabi ama rasyonel değil ..
ancak kadın tanrıca gibi diye kocasının hizmetçi fantezisi olmayacak mı ? tensel bir fingirdeşme sizce meselemdir bu kişilerin arasında , misal aynı konu jean paul sartre ile simone de beauvoir arasında da olmuş simone bensiz hizmetçiyle findirdemen yakışık aldımı şimdi diye kabga çıkarmıştır ,
yani angelina da en fazla "bre densiz neden öptün bensiz" diyen cami imamı kadar mesele etmiştir bu durumu ...

JOHNGALT

yalçın dedi ki...

Aldatılabilir şaşırmadım açıkçası. Lakin buradaki önemli nokta kimle aldattığıdır.

Bir kadın, ''aldatmış işte kimle olduğunun ne önemi var'' diyebilir. Ama bir erkek olarak kimle aldattığına bakıyorum. Bu kötü bir şey mi bilmiyorum. Yani aldatıyorsan bebeğinin bakıcısı ile yapma diyesim geliyor.

İlişkiler karmaşık ya diyerek basite vurucam. Woody Allen kadar kurcalamıcam mesela. Sonra eblek eblek! kalmayalım.

Bense şu Boris Becker olayını yeni duydum ona taktım kafayı.
Neyse.

Not: Yazıları karikatürlerle renklendirmeniz çok hoş oluyor.

sebnem dedi ki...

bence erkeğin aldatmasından çok daha tehlikeli olan kadının aldatmasıdır
çünkü erkek bi anlık cinsel dürtüyle işini bitirir kalkar gider ertesi gün o kadını hatırlamak bile istemez yada sadece cinsel olarak çok memnun kaldığı için o kadını sömürmeye eşini aldatmaya devam eder çok nadirde aşık olup boşananlar olabilir
herneyse....
lakin kadının hayatındaki insanı aldatması için diğer kişiye aşık olmuş olması lazım çünkü bir kadın bedeninden çok kalbiyle aldatır kiii bu erkek için kahredici bir durumdur
işte o yüzdendirki erkekler aldatılmayı hiçbir zaman kaldıramazlar
siz hiç aldatılan bir kadının cinayet işlediğine rastladınızmı :)

efsa dedi ki...

Ben kutup zencisi ile benzer düşünüyorum. Ekleyeceğim birde şu varki; biz aldatılmayı ne şekilde görüyoruz, bunu bir açmak lazım. yani tensel temasmıdır aldatma??? kadınlar hep bu noktadan bakıyorlar olaya. aaa gitti başkasıyla yattı adi herif, şimdi de koynuma mı girmeye çalışıyor, midesiz(im) mi demeliyiz.

Ya doğruyu konuşalım, dünya üzerinde evli olsun bekar olsun; bir birlikteliğin içinde olan kız ve erkekler günün birinde başka birini arzulamış, acaba diye düşünmüştür? bunu tensel temasa dönüştürür yada dönüştürmez o ayrı konu. Ama bir bakışla bile etkileşim olup, insanın iç gıcıklayıcı birşeyler hissetmediği an varmıdır bilemiyorum.

bir düşünsün insanlar aldatılma nedir? diye.

ucanbalik dedi ki...

aslında aldatılan öznenin kim olduğu sadece ufak bir ayrıntı, yani aldatılma eylemi aldatılan kişiyle pek ilintili bir şey değil, erkeğin doğasıyla alakalı bir durum.

Ful yaprakları dedi ki...

ah bu erkekler desem çok mu klasik kaçar:)

sinderellaaa dedi ki...

güzel erkeklerde güzel kadınlar da asla evlenmesinler!hep bekar kalsınlar böylece sex hayatları istedikleri gibi olur:)))nasıl çözüm ama!
baktım bukadar yorum var ve maalesef çıkılacak bir yol yok bari böyle saçma bir çözüm bulim dedim:))))))

Loreathan dedi ki...

Bence bu olay çok büyük bir palavra, hiçbir açıklarını yakalayamadıkları için ve düzgün giden ilişkinin magazin basınında değeri olmadığı için böyle birşey attılar ortaya. Ama Angelina'ya böyle birşey yaptıysa silerim Brad denen piti.

Bursada Moda dedi ki...

Angelina ektiğini biçti ama. Ne demişler yuva yıkanın yuvası olmazmış :)
Sevgiler

yalçın dedi ki...

Boyu posu devrilesiceler..

Hayalbemol dedi ki...

Polemiğin gelecek cevaplarını tahmin de ediyorsun üfürük. Affetmek, kaçıncı kezden sonra büyüklük değildir, düşünmek gerek. Erkeğini aldatmış nice kadınlar tanıyorum, sırları benle birlike mezara girecek olan. Söylesene bize, senin karşındaki kişi kimdir? Ya vardır, ya olacaktır. Ama hayallerindeki bu adam nasıl hareket etmelidir? Blogda yer var mı düşüncelerine? Öyleyse, Mimsel hareketlerdeki tezine tıkla.
Zor değil sorulara cevap konu aşk olunca.

Related Posts with Thumbnails